Klimatyzacja

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń do obsługi klimatyzacji samochodowej możemy świadczyć usługi o najwyższym standardzie. Oferujemy napełnianie klimatyzacji w samochodach osobowych, dostawczych i busach oraz w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

Napełniamy również nowym czynnikiem HFO1234 yf.

Pełny Serwis klimatyzacji obejmuje:

 • sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji
 • odessanie czynnika z układu
 • wytworzenie próżni i osuszenie układu z wilgoci
 • napełnienie układu czynnikiem R134a lub HFO1234yf
 • uzupełnienie oleju – opcjonalnie z barwnikiem
 • wymiana filtra kabinowego
 • dezynfekcja – odgrzybienie klimatyzacji

Metody odgrzybiania klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową – jest to metoda dezynfekcji układów klimatyzacji, dezynfekująca także tapicerkę i wnętrze pojazdu. W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza usuwa ona przyczynę, a nie sam skutek w postaci przykrego zapachu. Metoda ta polega na ultradźwiękowym rozprowadzeniu odpowiedniego środka w układzie klimatyzacji i we wnętrzu pojazdu, co powoduje jego wniknięcie także w tapicerkę, dywaniki i kanały nawiewowe. Metoda ta eliminując pyłki, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, zabezpiecza przed alergenami oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, łącznie z zapachem papierosów i benzyny. Specjalne urządzenie wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz . Zamieniają one mocno skondensowany płyn dezynfekujący w mgłę o średnicy kropel około 5 mikronów. Mgła wypełnia całe wnętrze samochodu , a także przedostaje się do parownika usuwając wszystkie zanieczyszczenia. Ogromna powierzchnia powstałej mgły oraz mocna reaktywność środka czyszczącego dają efekt niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy preparatów w tradycyjnej postaci. Cały proces dezynfekcji trwa ok. 30 min. Po jego zakończeniu mamy pewność, że układ klimatyzacji a także wnętrze samochodu są czyste i wolne od jakichkolwiek zapachów. Płyn dezynfekujący działa jeszcze przez jakiś czas niszcząc na bieżąco powstające zanieczyszczenia.

Podsumowując, dezynfekcja klimatyzacji metodą ultradźwiękową najskuteczniej:

 • usuwa pyłki oraz nikotynę z parownika
 • niszczy i usuwa mikroorganizmy
 • nie powoduje alergii
 • usuwa przykry zapach
 • usuwa grzyby, bakterie, roztocza
 • odkaża wnętrze samochodu

Czyszczenie klimatyzacji jonami srebra

Najnowsza usługa: skuteczną dezynfekcję i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej, która wykazuje działanie biobójcze przy wykorzystaniu kompleksów polimerowo-srebrowych. Powierzchnia chroniona przez ten kompleks jest cały czas aktywna wobec patogenów. Preparat działa wielokierunkowo – nie tylko zabija istniejące mikroorganizmy ale i zapobiega ich rozwojowi.
Jest:
* wirusobójczy m.in. wobec: Polio typ 1, Adenotyp 5, Mysi noro-wirus,
* grzybobójczy m.in. wobec: Candida albicans, Aspergillus brasiliensis
* bakteriobójczy m.in. wobec: Legionella pneumophila,Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Enterococcus hirae, Pseudomonas aeruginosa
Usługa jest w pełni bezpieczna, zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska. Wykorzystywana jest w szpitalach, karetkach pogotowia oraz do dezynfekcji autobusów MPK. Posiada atest PZH nr. HK/1215/02/2014

Zatarcie sprężarki może być wywołane jak w każdym silniku spalinowym zbyt małą ilością oleju – przez wycieki z części tłokowej lub przez uszczelniacz wału lub korpusu. Innym przypadkiem jest jazda ze zbyt małą ilością czynnika w układzie ze sprzęgłem zrywanym.

Montaż kompresora z niewiadomego źródła, bez sprawdzenia sprężarki wewnątrz może mieć podobny skutek. Sprężarka wymontowana z pojazdu, niezabezpieczona na wlotach węży po krótkim czasie zaczyna pokrywać się wewnątrz korozją. Części wykonane z nierdzewnych stopów są wyłącznie na zewnątrz – robi się z niego obudowy sprężarek. Zdecydowana większość elementów w środku szybko rdzewieje. Pierwsze korodują płytki zaworowe, są one bezpośrednio za wlotem / wylotem węży.

Płukanie układu klimatyzacji wiąże się z wymianą:

– skraplacza klimatyzacji –  „chłodnicy klimy”
– filtra-osuszacza, w nowszych samochodach zintegrowanego ze skraplaczem,
– dyszy rozprężnej lub zaworu rozprężnego,
– kompresora;

Pozostałe części układu należy wypłukać, czyli:

– przewody,
– parownik.

 

Płukanie układu musi odbywać się przeznaczonym do tego medium, czyli rozpuszczalnikiem przeznaczonym do klimatyzacji samochodowych. Tylko taki rozpuszczalnik nie tylko dobrze rozpuści zgromadzone wewnątrz nieczystości i tym samym oczyści przewody, ale również szybko odparuje nie zalegając wewnątrz rurek. Zapobiega to rozrzedzeniu oleju PAG, POE. Płukanie układu jest najbardziej czasochłonną naprawą związaną z klimatyzacją samochodową, zwykle potrzeba całego dnia na taką naprawę w jednym aucie.